JOŠ JEDNO ZLATO U KUĆI

Izvor: Telegraf.rs/Lokalne novine | Obrenovac, 11.07.2021.
Zlato za srpsku kajakašicu u Evropskom prvenstvu

Naša takmičarka bila ispred kajakašica iz Mađarske...

Kajakašica Srbije Kristina Bedeč osvojila je zlatnu medalju na šampionatu Evrope u maratonu, koji se održava u Moskvi.

Kako je saopštio Kajakaški savez Srbije, Bedeč je osvojila zlatnu medalju u trci na 3600 metara, konkurenciji sedam takmički, u takozvanom “malom maratonu”, odnosno u kratkoj trci u kojoj se veslaju tri mala kruga, dok se čamac prenosi dva put, a kroz cilj je prošla za 15 minuta i 20.80 sekundi.

Srebro i bronzu osvojile su takmičarke iz Mađarske, druga je kroz cilj prošla Vanda Kisli (15:21.44), dok je treća bila Zofija Čelaj (15:22.24).

Kristinu Bedeč na prvenstvu u Moskvi očekuje joč i finale u maratonskoj trci na 25.9 kilometara.