Obrenovac, 29.11.2021

IVANIN SREBRNI SPRINT

Izvor: nova.rs/Miloš Ljubisavljević/Lokalne novine | Obrenovac, 18.07.2021.
Srbija dobija novu atletsku kraljicu

Srpska atletičarka Ivana Ilić zauzela je drugo mesto i osvojila srebrnu medalju na Evropskom juniorskom prvenstvu u Estoniji.

Ona se takmičila u sprinterskoj disciplini na 100 metara i završila je trku za 11,42 sekunde, dok je ispred nje bila jedino predstavnica Irske Adeleke Rhasidat koja je bila osam stotinki brža.

To je jedina medalja za Srbiju do sada. Iza devojke, rođene juna 2002. godine, završile su Britanka Džoj Eze na trećem mestu, Melisa Gutšmit iz Švajcarske na četvrtom, Minke Bišops iz Holandije je bila peta.

Od šestog do osmog mesta bile su Grkinja Poliniki Emanuilidu, Holanđanka Nketija Sido i Nemica Antonija Delert.

Podsećamo, Srbiju u Estoniji, na prvenstvu od 15. do 18. jula predstavlja četvoro atletičara i osam atletičarki.

Srpski atletski savez je čestitao i Ivani i treneru Draganu Dukancu na velikom uspehu.