Obrenovac, 18.09.2021

Strelac iz Mislođina ubedljivom pobedom opravdao ulogu favorita na Zabrežju

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 28.09.2020.
Ofk Zabrežje - Fk Strelac (Mislođin) 0:6 (0:2)

Strelac iz Mislođina dugi niz godina nije slavio protiv Zabrežja na "Parku kneževa". Neugodna tradicija prekinuta je juče, a izabranici mladog Miloša Simića ostvarili su ubedljivu pobedu - 6:0. Strelci na ovom meču bili su Stojković Slobodan x2, Milivojević Petar, Milošević Đorđe, Ilić Vuk i Petrović Petar.

Domaćin je u ovu utakmicu ušao sa najjačim sastavom, po imenima ekipa za respekt, ali nedostatak snage uticao je mnogo na dalji tok utakmice. U uvodnim minutima prvi prete domaći. Udarac glavom Krnjajića hladnokrvno zaustavlja Frković. Nije dugo trebalo fudbalerima iz Mislođina da postignu prvi pogodak. Grešku zadnje linije Zabrežja koristi neumorni Milivojević i nesebično asistira Stojkoviću, koji bez problema trese mrežu - 0:1.

Beležimo još jednu priliku Zabrežja, ovoga puta udarac sa distance oprobao je Tomović, ali na pravom mestu ponovo se nalazi Frković. Sredinom prvog dela igre Strelac duplira prednost. Loptu u prostor dobija Milivojević, pretrčava Krnjajića i efektnim udarcem cepa mrežu - 0:2. Do kraja prvog poluvremena Strelac je imao još nekoliko izglednih prilika, ali se na poluvreme odlazi rezultatom - 0:2.

Nastavak utakmice doneo je odličnu priliku za Zabrežje da smanji rezultat. Loptu je na šesnaestercu dobio Babić, oslobodio se čuvara i izuzetno precizno gađao gornji ugao gola, a još jednom maestralno reaguje Frković i paradom šalje loptu u korner. Od tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim - Strelac. Na ogromnih (3:0) povisio je Milošević iz slobodnog udarca. Prizemnim udarcem uhvatio je golmana na krivoj nozi i pogodio ugao gola.

Posle odlične akcije koju je pokrenuo Grujičić, lopta dolazi do Ilića koji šalje iza leđa odbrane prema Keroševiću, a vezni igrač Strelca spaja sa golom Stojkovića koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici - 0:4. Samo nekoliko trenutaka kasnije ponovo je Strelac kreirao sjajnu akciju, loptu na sredini terena dobio je Miličević i iz prve prebacio odbranu Zabrežja, sve to prati Ilić koji obilazi golmana i šalje loptu u mrežu za već tada ogromnih - 0:5.

Ista situacija viđena je u samoj završnici, ponovo je Ilić prošao golmana Zabrežja i uputio povratnu loptu za golgetera Petrovića, koji prihvata poklon i postavlja konačan rezultat utakmice - 0:6. Treba spomenuti da je fenomenalnu utakmicu odigrao štoperski tandem Strelca Stamenković-Maksimović, zatvorili su sve prilaze golu i omogućili svojoj ekipi da uživa u fudbalu. U narednom kolu fudbaleri Strelca dočekuju Borac iz Arnajeva, dok Zabrežje ide na gostovanje u Vranić.