Obrenovac, 02.04.2020

Palež i Intelektualac podelili bodove, sledi utakmica koja odlučuje jesenjeg prvaka

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 26.11.2019.
Kmf Intelektualac - Kmf Palež 4:4 (4:3)

Obrenovački klub malog fudbala Palež morao je da se zadovolji samo bodom protiv neugodnog Intelektualca, rezultat - 4:4. Iako je Intelektualac vodio na poluvremenu (4:3) izabranici Vladimira Jovanovića uspeli su u nastavku da postignu pogodak i odnesu bod kući. Palež se i pored nerešenog ishoda i dalje nalazi na prvom mestu na tabeli Treće futsal lige Beograda, samo što to prvo mesto deli sa odličnom ekipom Student.

Intelektualac je poveo preko Radunovića, izjednačenje Paležu donosi Pavličević, a samo minut kasnije gol za Intelektualac postiže Nedović. Velika nervoza vladala je kod igrača Paleža, igralo se što se kaže na ivici noža, a izjednačenje Paležu donosi najbolji strelac lige Grujičić. U završnici prvog dela igre domaćin koristi konfuziju u redovima Paleža i preko Galamića i Nedovića dolazi do dva gola razlike. Tačku na prvi deo utakmice stavio je Grujičić svojim drugim golom - 4:3.

Nastavak utakmice protekao je u gruboj igri obe ekipe, ređale su se prilike, ali do kraja viđen je samo jedan pogodak. Najbolji pojedinac na meču Pavličević golom u 36.minutu doneo je svojoj ekipi bod. Palež može da žali za propuštenim prilikama, a samo je prekaljeni golgeter Grujičić promašio pet stopostotnih šansi. Jesenjeg prvaka odlučiće duel poslednjeg kola, Palež ide na gostovanje Studentu.

"Poslednja utakmica sa iskusnom i veoma neugodnom ekipom Intelektualca, predvođena mojim bivšim igračem Vladom Jankovićem i legendarnim pivotom Džonijem Radulovićem pokazala je bukvalno sve slabosti moje ekipe. Najveći problem mog tima je da smo sami sebi najveći neprijatelj, tim u kome su nesloga, narcisoidnost, sujeta i nemanje timskog duha glavna prepreka da ovaj tim bude na mestu na kom talentom zaslužuje sigurno, a to je Prva liga Srbije. Utakmica protiv Intelektualca završila se rezultatom 4:4, ali ja sam je doživeo kao katastrofalni poraz. Imaćemo mnogo toga da popravimo u međuljudskim odnosima i pristupu prema tom grbu na dresu ne bi li maksimalno spremni, a tu na prvo mestu mislim na psihički aspekt, otišli u goste jedinom konkurentu za prvo mesto ekipi Studenta. Ekipa koja ima baš to što mi nemamo, jedinstvo i disciplinu u igri. Nadam se da ću uspeti da trgnem ekipu, imamo dve nedelje i pobedom protiv njih otvaramo vrata Druge futsal lige Srbije."- rekao je Vladimir Jovanović, trener Kmf Palež.

Palež i Student trebalo bi da odmere snage šestog ili sedmog decembra.