Obrenovac, 21.11.2019

KUP BEOGRADA: Prva Iskra posle penal ruleta u narednom kolu

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 17.10.2019.
Fk Prva Iskra (Barič) - Fk Brodarac 7:6 (2:2, 1:1)

Fudbaleri Prve Iskre iz Bariča savladali su na svom terenu Brodarac posle boljeg izvođenja jedanaesteraca i plasirali se u naredno kolo. U regularnom delu utakmice rezultat je bio 2:2, a nakon penal ruleta 7:6 za "hemičare".

Igrao se 16.minut utakmice kada je Prva Iskra stigla do prednosti. Centaršut Petkovića odlično je ispratio talentovani Jovanić i zatresao mrežu - 1:0. Igra se rasplamsala i gosti posle odličnog udarca Mušikića dolaze do izjednačenja, igrao se 36.minut - 1:1.

Prava drama viđena je u finišu utakmice, prvo je Brodarac golom Todorovića sa bele tačke stigao do prednosti, a samo tri minuta kasnije posle centaršuta Todorovića na pravom mestu bio je Stajić i odveo utakmicu u jedanaesterce.

Svi igrači Prve Iskre bili su precizni, dok je golman Gavrilović odbranio šut Petrovića i odveo svoj tim u naredno kolo. Za svaku pohvalu je i to što je utakmica imala i humanitarni karakter, prihod od ulaznica ide za lečenje male Helene Gavran.