Obrenovac, 20.11.2019

Radnički ostvario prvu pobedu u sezoni

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 25.08.2019.
Fk Radnički (Obrenovac) - Fk Crvena Zvezda MML 4:1 (1:1)

Fudbaleri Radničkog juče su na svom terenu savladali Crvenu Zvezdu MML ubedljivim rezultatom - 4:1. Posle startnog remija na Zvezdari izabranici Slavena Kovačevića odlično su se predstavili domaćoj publici i zasluženo došli do prve pobede u prvenstvu. Strelci za Radnički bili su Galečić x2, Jović i Denić.

Nije sve krenulo po planu, gosti iz Beograda rano dolaze do prednosti, strelac Aleksa Jelić. Ipak, rezultat prvog dela igre postavlja iskusni štoper Predrag Jović, raspalio je po lopti i sa oko 30 metara postigao evrogol. U prvi plan u nastavku utakmice iskočio je centafor Radničkog, Fedor Galečić.

Prvo je u 60.minutu ispratio dobru akciju Petrovića i Svetličića i sa visine penala bio precizan. Drugi pogodak Galečić je postigao posle odličnog centaršuta Denića, ovoga puta glavom je matirao Antića. Tačku na utakmicu stavio je rezervista Denić, iskoristio je na pravi način asistenciju Živkovića i rutinski pogodio ugao gola.

U narednom kolu fudbaleri Radničkog igraju u gostima, a protivnik je uvek neugodni Brodarac.