Obrenovac, 14.11.2018

EVROPA KUP: 'Delfini' potopili Crnu Goru na startu

Izvor: Blic,Lokalne novine | Obrenovac, 06.04.2018.
Vaterpolo reprezentacija Srbije uspešno je startovala na finalnom turniru Evropa kupa u Rijeci, pošto je savladala Crnu Goru sa 9:5 (3:2, 3:1, 2:1, 1:1)

Rival, u čijem sastavu nije bilo prijavljenog Ivovića, počeo je slobodnije i odmah poveo preko Spajića. "Delfini" su se vratili golom Strahinje Rašovića posle atraktivne akcije i igrača više.

Vođstvo je sjajnim šutem doneo Ćuk, ali je odmah izjednačio Đuro Radović. Za poslednji napad u prvoj četvrtini je selektor Dejan Savić tražio tajm-aut i rešenje za crnogorski presing, a put do mreže pronašao je Filip Filipović za 3:2.

Naši vaterpolisti bili su bolji u drugoj deonici i Duško Pijetlović je realizovao igrača više, da bi potom sjajnom parabolom uvećao prednost na 5:3.

Golman Branislav Mitrović je odbranio peterac Radoviću, a Gavril Subotić je u poslednjim sekundama zatresao mrežu da prednost prvi put na meču bude plus tri.

U nastavku je odbrana bila sve bolja, Filipović je iz peterca pogodio za 7:3, a Crnogorci su dva puta propustili da smanje zaostatak sa brojčanom prednošÄ‡u, pa su "delfini" na kraju zasluženo slavili.

„Odbrana nam je kao i uvek bila najvažnija. Imali smo kontrolu i od druge četvrtine sve je bilo kako treba. Zadovoljan sam, slede Francuzi pa onda derbi sa Hrvatskom“, rekao je Dušan Mandić.

Drugu utakmicu naši vaterpolisti igraju sa Francuskom danas od 19 časova, a onda sledi derbi sa Hrvatskom.