Obrenovac, 06.07.2020

PARTIZAN ODBRANIO KUP

Izvor: Telegraf.rs,Lokalne novine | Obrenovac, 17.02.2020.
rno-beli posle drame pobedili Zvezdu za treći uzastopni trofej

Košarkaši Partizana pobedili su u finalu Kupa Radivoja Koraća Crvenu zvezdu sa 85:84 (13:19, 18:15, 18:18, 29:26, 6:7) posle produžetka. Ovo je njihov treći uzastopni duel u borbi za Žućkovu levicu i treća pobeda crno-belih. Partizan je slavio dva prethodna puta, a Zvezda je želela da vrati "levicu" u svoj posed, ali nije uspela.

Meč je odlučen posle 45. minuta velike borbe, a Zvezda je imala priliku da osvoji trofej u regularnom delu utakmice. Najefikasniji u timu Partizana bio je Markus Pejdž sa 21 poenom,  Jaramaz je dodao 19 poena, od čega sedam vezanih u produžetku kada je meč i odlučen.

Kod Zvezde Lorenco Braun je unacio 17 poena, Davidovac 16,  a Panter 12 koševa.

Zvezda bila bliža pobedi

Prava drama viđena je u poslednjih minut i po meča. Zvezda je imala 71:66, a Volden je fauliran za dva slobodna bacanja. Međutim, on je doživeo lakšu povredu, pa je Birčević šutirao umesto njega i bio polovičan. Zatim je ubacio na drugo strani Lorenco Braun sa distance za 73:67, a onda Jaramaz daje trojku za 73:70. Drama je dostigla vrhunac, pa Davodovac uzvraća trojkom za 76:70 i dovodi Zvezdu u priliku da pobedi.

Usledila je penal završnica, najpre je Pejdž dao koš uz dodatno bacanje za 76:73, pa je na 18 sekundi fauliran Davidovac koji je precizan. Ostalo je 18 sekundi do kraja, Šakota se odlučio da brani napad, ali onda Pejdž daje trojku za 78:76 na 7 sekundi pre kraja.

Zvezda je imala napad za pobedu, ali je Panteru sviran faul u napadu jer je u demerkiranju odgurnuo čuvara. Partizan je imao napad i vrteo je loptu i na kraju fauliran je Pejdž na 2 sekunde pre kraja. Daje oba bacanja za 78:78 i odvodi meč u produžetak.

U dodatnih pet minuta čovek odluke bio je Jaramaz koji je vezao sedam poena. Zvezda je imala 80:78, ali mladi bek Partizana najpre daje četiri poena iz dva napada, a onda ubacuje trojku za 80:85 na minut i po pre kraja.

Uspela je Zvezda da iskontroliše napade crno-belih i da sa četiri slobodna bacanja dođe do 84:85, a čak je imala i 14 sekundi za napad i pobedu, jer je Mozli promašio dva bacanja prethodno, ali Lorenco Braun nije imao snage da reši meč.